GenelMontessori Eğitimi Nedir? - Pikade Eğitim Araçları

17 Mayıs 2017by admin0

Montessori Sınıfları’nda çocuklar; birbirinden farklı şekillerde ve alanlarda hem eğlenip hem de öğrenebilirler: bireysel, ikili, küçük gruplarda, büyük gruplarda, iç mekanda, dış mekanda, masa üstünde ya da zeminde… Ortamdaki malzemeler; sınıf mobilyaları, raflar, aletler ve de Montessori Materyalleri, çocuklara uygun olacak ölçülere göre özel olarak tasarlanıp üretilir. Montessori Eğitimi’nde, sınıfın bir odak noktası yoktur; yani öğretmen çocukların dikkatinin odağında değildir, tüm öğrenciler ve öğretmen bir ekiptir. Parlak ve ilgi çekici renkler, doğal malzemeler ve özenle seçilen görseller beraberce çocuklara duyusal ve zihinsel bir deneyim sunar.

Montessori Sınıfları’nda çocuklara sosyal etkileşmilerini nasıl yönetecekleri öğretilir. Eğlenceli rol yapma ve uygun modelleme yöntemleri ile öğretmenler, çocuklara karşılaranı çıkan yeni durumlara nasıl karşılık verebileceklerini gösterirer. Bu sayede çocuklar, ileride karşılaşabilecekleri problemlerde kendilerine güvenli ve de sosyal pozitif bir yaklaşım benimseyebilirler. Sonuç olarak, problemlerin çoğunlukla çocuklar tarafından çözüldüğü, kendi sosyal dengesine sahip bir eğitim ortamı ortaya çıkar.

Çocuklar, Montessori Sınıfları’nda özgürce hareket edebilirler. Bu sayede ilgi duydukları aktivitelere yönelebilir, dilerlerse öğretmenleri ile çalışabilir, bireysel ya da grup faaliyetlerinde bulunabilirler. Çocukların hareket ve aktiviteleri, kendilerine ya da çevrelerine bir tehlike teşkil etmedikçe engellenmez. Dış mekan çalışmaları Montessori Okulları için çok önemlidir, bu sayede öğrencilerin doğayla olan iletişimleri teşvik edilir.

Bir Yorum Yazın

Email adresini 3. kişilerle paylaşılmaz. Gerekli Alanlar *

Bizi Tanıyın

Pikade Eğitim Araçları®, 2000 yılında faaliyet göstermeye başladığı günden bu yana deneyimli kadrosuyla anaokulundan üniversiteye kadar tüm eğitim kurumlarının eğitim malzemeleri, oyun grupları ve iç donanımlarının üretim, temin ve tedariği alanında hizmet vermektedir.
Benimsediği yüksek kalite anlayışı ve müşteri odaklı çalışma prensibiyle Pikade Eğitim Araçları®, sektörün en güvenilir firmaları arasında yer alıp, kurulduğu tarihten itibaren 1500’ün üzerinde kurumla çalışmış ve alanında en çok tercih edilen firmalardan biri olmuştur.

Bize Ulaşın

Perpa Ticaret Merkezi, B-Blok, Kat: 13, No: 2529, Şişli/İSTANBUL

Sosyal Medya

Copyright PİKADE EĞİTİM ARAÇLARI Tüm hakları saklıdır.