HomeLinx Classroom Systems - Pikade Eğitim Araçları

eğitimde yeni dönem:
esnek öğrenme ortamları

Tüm dünyada eğitim sistemleri, öğrencilerin pasif dinleyici olarak yer aldığı geleneksel, öğretmen merkezli uygulamalardan uzaklaşıp, öğrencileri sınıfın merkezine koyan, yüksek etkileşimli ve farklı öğrenme aktivitelerini barındıran anlayışlara doğru geçiş göstermektedir.

Esnek bir öğrenme ortamı, öğretmenin farklı ihtiyaçlara cevap verebilme özgürlüğü için vazgeçilmezdir.

Okul ve sınıf tasarımları öğrencileri akademik başarıya, hedefledikleri kariyerlere ve de 21. yüzyıl vatandaşlığına hazırlayan modern eğitim metotlarına elverişli olmalıdır.

Proje bazlı öğretim ya da atölye çalışmaları gibi yenilikçi eğitim metotlarını destekleyebilmek için öğrenme ortamlarının,çeşitli öğrenme aktivitlerini eşzamanlı uygulamaya olanak sağlayacak şekilde esnek ve uyum sağlayabilir olması gerekir.

https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/03/Linx-Chair-Prop1.jpg

X-Ayak

https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/03/Linx-Chair-Prop2.jpg

Yıldız Ayak

https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/03/Linx-Chair-Prop3.jpg

Monoblok Gövde

https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/03/Linx-Chair-Prop4.jpg

Yazı Tablası

https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/03/Linx-Chair-Prop5.jpg

Bardaklık

https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/03/Linx-Chair-Prop6.jpg

Tekerlekler

https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/03/Linx-Chair-Prop7.jpg

Öğretmen Yazı Tablası

https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/03/Linx-Chair-Prop8.jpg

Amfi Sistemi

Linx Ayrıcalıkları

Linx hareketli ve esnektir. Farklı oturma düzenleri ve de eğitim aktiviteleri arasında kolayca geçiş yapılmasına olanak sağlar.
Öğrenci merkezli sınıf ortamları, öğrenme verimini artırmak adına birçok öğrenme biçimini içinde barındırır.

Bireysel öğrenme

Birebir öğrenme

Partner çalışmaları

Küçük gruplar

Öğretmen konu anlatımları

Öğrenci sunumları

https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/03/Linx-Poster-640x640.jpg
  • Mobilite
  • Kullanışlılık
  • Ergonomi
  • Hijyen
Mobilite

Linx ürünleri yüksek hareket kabiliyetine sahiptir. Bu sayede sınıf içinde gerçekleştirilebilecek her türlü öğrenme aktivitesine hızlıca geçiş yapılabilir. Akademik araştırmalar hareketsiz geçen süre miktarının uzunluğunun öğrenme performansıyla negatif ilişkili olduğunu ortaya koymaktadır. Bu sebeple, öğrencilerin interaktif olarak derslere dahil oldukları eğitim anlayışının daha yüksek öğrenme verimini sağladığı kabul edilmektedir.

Döner oturağı ile Linx sandalyeler öğrencilere tüm sınıfa hakim olma şansı tanır. Tekerlekleri sayesinde, yapılabilecek her türlü alternatif sınıf düzenine (partner çalışması, grup çalışması, U düzeni vb.) saniyeler içerisinde geçiş imkanı sağlar.

Kullanışlılık

Linx ürünleri sınıf ortamında karşılaşılan birçok probleme etkili çözümler sunar.

Geniş eşya haznesi sayesinde sınıf koridorlarında dağınıklığa yol açan eşyaların düzenli kalması ve her zaman öğrencinin erişiminde olmasını sağlar.

Özellikle dijital teknolojilerin eğitim dünyasında yaygınlaşması ile, öğrenciler ders ortamlarında yoğun bir şekilde tablet ve bilgisayar kullanmaktadırlar. Linx sandalyenin yazı tablası, alternatiflerine göre daha geniş bir kullanım alanı sunduğundan öğrenciler hem dijital hem de analog eğitim ekipmanlarını rahatça sığdırabilir ve kullanabilirler.

Hareketli yazı tablası, öğrencilere daha önce deneyimlemedikleri bir esneklik sunar. Solaklar için sola geçebilmesinin yanı sıra, yazı tablasının kullanıcıya yaklaşıp uzaklaşabilmesi ve açısının değiştirilebilmesi, farklı vücut tipleri ve oturma alışkanlıkları olan öğrencilere yüksek uyum gösterebilme kabiliyeti yaratır.

Bardaklık, öğrencilerin içeceklerini rahatça yerleştirebilecekleri bir hazne sağlayarak güvenli ve kullanışlı bir kullanım sağlar.

Ergonomi

Herkesin vücut yapısı ve oturma alışkanlıkları farklıdır. Okullarda aynı yaş grubundaki öğrenciler sıklıkla aynı sıra ve sandalyelerde oturmak zorunda bırakılır. Öğrencilerin günde 4 saatten fazla oturur şekilde ders gördüğü göz önüne alındığında, fiziksel olarak yaşanan problemler kalıcı sağlık sorunlarına dönüşebilmektedir. Bu sebeple, okul mobilyalarının ergonomi odaklı tasarlanması ve üretilmesi çok önemlidir.

Linx sandalyenin oturağı, geniş ve farklı vücut ölçülerine uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Sağladığı lumbar desteği ve de esnek yapısı ile konforlu bir oturum sağlayarak bel ve sırt problemlerinin önüne geçer. Kolçakları sayesinde kullanıcının kol ve dirseklerine destek sağlayarak yorulmaları asgariye indirir.

X-ayak yapısının içbükey ve dışbükey tarafları sayesinde kullanıcılar dilerse ayaklarını zemine, dilerse de sandalyenin ayaklığına koyabilir. Bu sayede farklı boydaki kullanıcılar ürünü sorunsuz ve rahat bir şekilde kullanabilir.

Hijyen

Eğitim kurumlarında hijyen konusu, oluşabilecek sağlık problemlerinin birçok öğrenciyi eşzamanlı olarak etkileyebilme potansiyelinden dolayı çok önemlidir. Toz, bakteri ve mikroplar, doğru önlemler alınmadığı takdirde başta solunum yolu rahatsızlıkları olmak üzere birçok sağlık problemine yol açabilmektedir. Linx ürünleri, bu faktörler göz önüne alınarak, geleneksel sınıf mobilyalarına göre çok daha yüksek hijyen sağlayabilecek şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir.

Yazı tablası, üretim esnasında hammaddesinin içine karıştırılan gümüş iyonları sayesinde ürün ömrü boyunca bakteri ve mikrop gelişimini %99,9 seviyesinde engeller.

Geniş çanta haznesi, öğrencilerin genellikle yere koydukları çanta ve diğer eşyalarını temiz bir şekilde barındırarak bu yolla maruz kalınan toz vb partiküller sebebi ile ortaya çıkan astım ve alerjik rahatsızlıkları en aza indirir.

Linx Sınıf 4
Linx Sınıf 3
Linx Sınıf 2
Linx Sınıf 1

Bizi Tanıyın

Pikade Eğitim Araçları®, 2000 yılında faaliyet göstermeye başladığı günden bu yana deneyimli kadrosuyla anaokulundan üniversiteye kadar tüm eğitim kurumlarının eğitim malzemeleri, oyun grupları ve iç donanımlarının üretim, temin ve tedariği alanında hizmet vermektedir.
Benimsediği yüksek kalite anlayışı ve müşteri odaklı çalışma prensibiyle Pikade Eğitim Araçları®, sektörün en güvenilir firmaları arasında yer alıp, kurulduğu tarihten itibaren 1500’ün üzerinde kurumla çalışmış ve alanında en çok tercih edilen firmalardan biri olmuştur.

Bize Ulaşın

Perpa Ticaret Merkezi, B-Blok, Kat: 13, No: 2529, Şişli/İSTANBUL

Sosyal Medya

Copyright PİKADE EĞİTİM ARAÇLARI Tüm hakları saklıdır.