HomeHakkımızda - Pikade Eğitim Araçları

Pikade Eğitim Araçları®, 2000 yılında faaliyet göstermeye başladığı günden bu yana deneyimli kadrosuyla anaokulundan üniversiteye kadar tüm eğitim kurumlarının eğitim malzemeleri, oyun grupları ve iç donanımlarının üretim, temin ve tedariği alanında hizmet vermektedir.

KaliteYüksek Kalite Anlayışı

Okul mobilyalarında başlıca bulunması gereken özellikler, kullanım amacına uygun olması, kullanıcı için güvenli olması ve de uzun ömürlü olmasıdır. Pikade olarak bu faktörleri tasarım ve üretimlerimizin odağına alarak faaliyet gösteriyoruz ve de bu alanda uluslararası standart olan

– EN 1729-1: Mobilya – Eğitim kurumları için sandalyeler ve masalar – Bölüm 1: Fonksiyonel boyutlar
– EN 1729-2: Mobilya – Eğitim kurumları için sandalyeler ve masalar – Bölüm 2: Emniyet gerekleri ve deney metotları

standartları uyguluyoruz.

https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Pikade-Egitim-araclari-okul-mobilyaları-hakkimizda-1.jpg
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Pikade-Egitim-araclari-okul-mobilyaları-hakkimizda-2.jpg

THE END RESULTSürekli Ar-Ge Faaliyetleri

Eğitim dünyası sürekli bir değişim içindedir. Eğitim teknolojilerinin gün geçtikçe daha aktif rol oynaması ve dünyada yenilikçi eğitim sistemleri alanında yapılan faaliyetler, geleneksel okul mobilyaları ve eğitim araçlarının yetersiz kalmasına yol açmaktadır.

Firma olarak dünyadaki hem eğitim araçları hem de yenilikçi eğitim sistemleri alanlarında gelişmeleri ve uygulamaları yakından takip ederek eğitim kurumlarına inovatif ürün ve hizmetler sunmakamacıyla yoğun Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.

THE ESSENCE OF INTERIOR DESIGNErgonomi Odaklı Projeler

Ortalama bir öğrenci, günde 4 saatini okul sıralarında oturarak geçirmektedir. Bunun sonucunda, okul mobilyalarının tasarımları öğrencilerin fiziksel ve de zihinsel gelişimlerine direkt etkide bulunmaktadır. Pikade olarak, bu konunun önemini göz önünde bulundurarak öğrencilerin fizyolojilerine en yüksek uyumdaki okul mobilyalarını üretmek öncelikli hedefimizdir.

https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Pikade-Egitim-araclari-okul-mobilyaları-hakkimizda-3-1.jpg

CONFIDING USReferanslarımız

Pikade’ye güvenen eğitim kurumlarının bazıları
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Bahçeşehir.jpg
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Doğa-Koleji.jpg
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Bİlfen.jpg
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/İstek-Okulları.jpg
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Hazar-Koleji.jpg
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Keystone-International.jpg
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Enka-Okulları.jpg
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Bilgi-Yolu-Koleji.jpg
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/TED-Okulları.jpg
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Mektebim-Okulları.jpg
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Modafen.jpg
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/01/Birey-Okulları.jpg

HOW DO WE DO ITNasıl Çalışıyoruz?

Kurumların ihtiyaç ve isteklerini en iyi şekilde anlayarak alternatifli konseptler oluşturuyor, eğitim kurumlarının kurulmasında ihtiyaç duyulan her türlü ürün grubunu sağlayarak eksiksiz bir proje hizmeti sunuyoruz.
https://www.pikade.com/wp-content/uploads/2018/11/Pikade-Eğitim-Araçları-Okul-Mobilyaları_Proje.jpg
  • Analiz
  • Projelendirme
  • Üretim
  • Teslimat & Montaj
Analiz

Eğitim kurumları için yapılan proje çalışmalarında ilk adım kapsamlı bir ön analiz çalışmasıdır. Bu doğrultuda firmamız, kurum yetkilileri ile ön görüşme yaparak talepler ile ilgili mümkün olduğunca bilgi toplar. Bu noktada en önemli olan konu başlığı, kurumun hangi eğitim seviyesinde faaliyet göstereceğidir.

Analiz aşamasının bir diğer adımı da eğitim kurumunun faaliyet gösterdiği/göstereceği binanın teknik projesini incelemek, gerekirse binayı yerinde tetkik ederek incelemelerde bulunmaktır.

Projelendirme

Analiz çalışması ile teknik detayların belli olmasının ardından, müşteri taleplerine yönelik projelendirme süreci başlar. Projelendirme sürecindeki en önemli kriter, eğitim kurumunun tabi olduğu yönetmelik kapsamında çalışma yapmak ve de kurumun ruhsat alma sürecinin sorunsuz olmasını sağlamaktır.

Projelendirme aşamasında derslikler ve diğer ortak alanlar için, okulun kurumsal kimliğine uygun olacak şekilde tasarım alternatifleri oluşturularak kapsamlı listeler oluşturulur. Müşterinin tercihi doğrultusunda gerekli görülen değişiklikler ve düzenlemeler gerçekleştirilerek projelendirme süreci tamamlanır.

Üretim

Projelendirme sürecinin ardından, proje kapsamındaki ürünlerin üretim süreci başlar. Tüm okul mobilyalarının üretimi, donatımına entegre olmuş üretim tesisinde, konusunda uzman personeli ve en gelişmiş üretim sistemleri ile müşterilerin taleplerini eksiksiz, zamanında ve güvenceli bir şekilde yerine getirecek şekilde gerçekleştirilir.

Okul mobilyaları üretiminin en hassas noktası, üretilen okul mobilyalarının öğrencilerin fiziksel ve zihinsel özelliklerine uygun olması ve öğrencilerin yoğun zaman geçirdikleri eğitim kurumlarındaki okul mobilyalarının her türlü güvenlik ve fonksiyonel kriterleri yerine getirmesi; bunları yaparken de yüksek dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar boyunca zarar görmemesidir. Bu doğrultuda firmamız tarafından üretilen okul mobilyaları “EN 1729-1: Mobilya – Eğitim kurumları için sandalyeler ve masalar” standartları kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Teslimat & Montaj

Firmamız, gerçekleştirdiği anahtar teslim okul projeleri kapsamında, üretimini gerçekleştirdiği okul mobilyaları ve eğitim araçlarının teslimat ve montajını eksiksizce gerçekleştirip kurumları eğitime hazır olarak teslim eder.

Firmamız, kendi bünyesinde bulunmayan ürün gruplarını da çözüm ortakları aracılığı ile müşterilerine sunarak eksiksiz bir hizmet sunarken okul kurucuları için de okul açmanın zorlu süreçlerini kolaylaştırmış olur.

HizmetlerimizHizmetlerimiz

Pikade olarak başta okul mobilyaları ve eğitim araçları olmak üzere eğitim kurumlarının her türlü ihtiyacına hizmet verebilen, kişiselleşmiş ve %100 müşteri memnuniyetini hedefleyen bir hizmet anlayışı benimsiyoruz.

Bizi Tanıyın

Pikade Eğitim Araçları®, 2000 yılında faaliyet göstermeye başladığı günden bu yana deneyimli kadrosuyla anaokulundan üniversiteye kadar tüm eğitim kurumlarının eğitim malzemeleri, oyun grupları ve iç donanımlarının üretim, temin ve tedariği alanında hizmet vermektedir.
Benimsediği yüksek kalite anlayışı ve müşteri odaklı çalışma prensibiyle Pikade Eğitim Araçları®, sektörün en güvenilir firmaları arasında yer alıp, kurulduğu tarihten itibaren 1500’ün üzerinde kurumla çalışmış ve alanında en çok tercih edilen firmalardan biri olmuştur.

Bize Ulaşın

Perpa Ticaret Merkezi, B-Blok, Kat: 13, No: 2529, Şişli/İSTANBUL

Sosyal Medya

Copyright PİKADE EĞİTİM ARAÇLARI Tüm hakları saklıdır.